Systemy tryskaczowe i zraszaczowe

Instalacja tryskaczowa najczęściej składa się z sieci rurociągów będących pod stałym ciśnieniem, które pokrywają swoim zasięgiem całą powierzchnie chronioną w obiekcie. Na sieci tej są rozmieszczone w określonych odległościach tryskacze. Dysze wylotowe tryskaczy są zamknięte ampułkami szczelnie wypełnionymi cieczą. W przypadku powstania pożaru ampułka ulega zniszczeniu i powoduje otwarcie dyszy i wypływ strumienia wody, która ulega rozproszeniu na rozetce rozpylającej i opada na źródło ognia powodując gaszenie. W ten sposób pożar zostaję wykryty w jego stadium początkowym i ugaszony w zarodku uniemożliwiając tym samym jego rozprzestrzenienie się. Uruchomieniu ulegają tylko tryskacze znajdujące się nad miejscem pożaru. Dzięki temu nie ma strat powodowanych wodą w miejscach, które nie są dotknięte pożarem. Dodatkową zaletą instalacji tryskaczowej jest to że dym i substancje szkodliwe w znacznej części są absorbowane przez wodę dzięki temu nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Ważnym elementem jest dobrze dobrany deflektor- specjalnie profilowany element blachy służący do kształtowania parasola wody wypływającej z otworu tryskacza. W zależności od typu tryskacza, dodatkowo kształtuje rozmiar kropli wody oraz w zależności od orientacji (stojącej lub wiszącej), kieruje strumień wody w odpowiednim kierunku.

Dla Państwa firmy z przyjemnością przedstawimy ofertę na zaprojektowanie, wykonanie lub/i serwis urządzeń i systemów tryskaczowych. W ofercie posiadamy też przeglądy techniczne wymagane ustawowo. 

Archives
Kalendarz
Listopad 2019
P W Ś C P S N
« cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930